Müzakerelerİsviçre’deki Müzakerelerin Açılışını Ban Ki Moon Yapacak

Birlemiş Milletler Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, liderlerin İsviçre’de sürdüreceği yoğun müzakerenin açılışını, Genel Sekreter Ban Ki-Moon’un yapacağını belirtti. BM İyi Niyet Misyonu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Eide, liderler Mustafa Akıncı ve Nikos Anastasiadis’in müzakereleri İsviçre’nin Mont Pelerin bölgesinde 7-11 Kasım tarihleri arasında sürdüreceğini hatırlatarak süreçle ilgili bilgi verdi. Eide, Genel Sekreter Ban Ki-Moon’un açılışını yapacağı ve Birleşmiş Milletler himayesinde, İsviçre hükümetinin desteğiyle gerçekleşecek toplantıda liderlerin “Toprak” başlığı ve çözümlenmemiş diğer tüm konulara birbirleriyle bağlantılı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 29, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Birlemiş Milletler Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, liderlerin İsviçre’de sürdüreceği yoğun müzakerenin açılışını, Genel Sekreter Ban Ki-Moon’un yapacağını belirtti.

BM İyi Niyet Misyonu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Eide, liderler Mustafa Akıncı ve Nikos Anastasiadis’in müzakereleri İsviçre’nin Mont Pelerin bölgesinde 7-11 Kasım tarihleri arasında sürdüreceğini hatırlatarak süreçle ilgili bilgi verdi.

Eide, Genel Sekreter Ban Ki-Moon’un açılışını yapacağı ve Birleşmiş Milletler himayesinde, İsviçre hükümetinin desteğiyle gerçekleşecek toplantıda liderlerin “Toprak” başlığı ve çözümlenmemiş diğer tüm konulara birbirleriyle bağlantılı şekilde odaklanacağını kaydetti.

Liderlerin 2016 yılı sonuna kadar siyasi bir anlaşmaya ulaşabilme kararlılıklarına da atıfta bulunan Eide, liderlerin ilk kez “Toprak” konusunu doğrudan konuşacaklarını, bu nedenle iki tarafın da konunun hassasiyetine uygun olması açısında yurtdışını tercih ettiklerine işaret etti.

Espen Barth Eide, Genel Sekreter Ban’ın görev süresi boyunca Kıbrıs sorunuyla yakından ilgilendiğini ve kritik bir sürece gelinen aşamada, şahsi desteğini liderlere vermeye hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık