AktüelEkonomi Politik“İşverenin ödeneksiz izne çıkarma hakkı yok”

Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı katıldığı bir programda özel sektörde çalışma yaşamına ilişkin yasal mevzuat hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 1, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Postası’ndan Nadire Bahadi’nin haberine göre, özel sektörde özellikle bu dönemde en çok müstahdem olarak çalışanların hakları hakkında dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Esendağlı, özel sektörde işverenin ödeneksiz izne çıkarma hakkının olmadığını açıklayarak, “benim tavsiyem, önerim ve beklentim, tüm işverenlerin çalışanları ile mutabık kalarak ve onlara bir takım imkanlar sağlayarak önlemler almasıdır” şeklinde konuştu.

Haberin tamamını okumak için tıklayın >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık