AktüelEkonomi PolitikPolitikaİşverenden kaçak çalıştırdığı işçilere: “Çalışmazsanız döveriz”

Mağusa’daki huzur operasyonunda ülkede izinsiz ikametten tutuklanan, 7’si Bangladeşli 8 kişi mahkemeye çıkarıldı. Aleyhlerine tahkikat amaçlı 3’er gün tutukluluk emri temin edilen 5 zanlı adına konuşan Omar Faruk, ciddi iddialarda bulundu. Kıbrıs gazetesinden Sedef Boşnak’ın haberine göre Omar Faruk, işverenlerinin, kendilerini 2 yıldır bedavaya çalıştırıp, “çalışmazsanız döveriz” diye tehdit ettiğini ileri sürdü. Faruk ayrıca, son bir aydır, adeta eziyet çektiklerini belirterek, “Fatih diye biri bizi dövmeye geldi. Paramızı vermediler. İznimiz yenilenmedi. Kaldığımız yerde, son 1...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 29, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Mağusa’daki huzur operasyonunda ülkede izinsiz ikametten tutuklanan, 7’si Bangladeşli 8 kişi mahkemeye çıkarıldı.

Aleyhlerine tahkikat amaçlı 3’er gün tutukluluk emri temin edilen 5 zanlı adına konuşan Omar Faruk, ciddi iddialarda bulundu.

Kıbrıs gazetesinden Sedef Boşnak’ın haberine göre Omar Faruk, işverenlerinin, kendilerini 2 yıldır bedavaya çalıştırıp, “çalışmazsanız döveriz” diye tehdit ettiğini ileri sürdü.

Faruk ayrıca, son bir aydır, adeta eziyet çektiklerini belirterek, “Fatih diye biri bizi dövmeye geldi. Paramızı vermediler. İznimiz yenilenmedi. Kaldığımız yerde, son 1 aydır elektirik, su ve yemek yok” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık