Politikaİsveç’te Irkçı Lider Mahkum Oldu

İsveç’in Skaraborg kentinde Soldiers of Odin (Odin’in Askerleri) adlı ırkçı grubun lideri, Yahudi ve Müslümanlara karşı nefret suçu işlemekten mahkum oldu. ANF’nin haberine göre  savcı, 44 yaşındaki ırkçı lider hakkında bestelediği ırkçı şarkıları Youtube’de yayınlayarak halk topluluklarına yönelik kışkırtıcılık yapma ve nefreti yaygınlaştırma suçundan soruşturma başlatmıştı. Irkçı lider, ”Fahişeler ve zenciler” ve ” Bizim ari şölenimiz” adlı şarkılarda gitar çalarak Müslümanları havaya uçuracağını ve eşlerini öldüreceğini, Yahudileri gaz odalarına göndereceğini söylüyor. Şarkılardan birini ”Ben Naziyim,...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 31, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İsveç’in Skaraborg kentinde Soldiers of Odin (Odin’in Askerleri) adlı ırkçı grubun lideri, Yahudi ve Müslümanlara karşı nefret suçu işlemekten mahkum oldu.

ANF’nin haberine göre  savcı, 44 yaşındaki ırkçı lider hakkında bestelediği ırkçı şarkıları Youtube’de yayınlayarak halk topluluklarına yönelik kışkırtıcılık yapma ve nefreti yaygınlaştırma suçundan soruşturma başlatmıştı.

Irkçı lider, ”Fahişeler ve zenciler” ve ” Bizim ari şölenimiz” adlı şarkılarda gitar çalarak Müslümanları havaya uçuracağını ve eşlerini öldüreceğini, Yahudileri gaz odalarına göndereceğini söylüyor. Şarkılardan birini ”Ben Naziyim, Nasyonal Sosyalistim” diyerek bitiriyor.

Duruşmada ırkçı lider, şarkıları söylediğini ve Youtube yüklediğini kabul etti ama nefret suçu işlemediğini iddia ederek beraatını istedi.

Skaraborg İl Mahkemesi, şarkıların internet aracılığıyla geniş kitlelere ulaştırıldığını ve bazı halk gruplarını hedef aldığını belirterek ırkçı lideri nefret suçundan mahkum etti ve 100 saat sosyal hizmet işlerinde çalışmasını kararlaştırdı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık