AktüelEkonomi Politik“İstatistik Kurumu doğru enflasyon oranını açıklayacak mı?”

Devrimci Genel İş Sendikası Başkanı ve DEV-İŞ Genel Sekreteri Ömer Naşit, Türkiye ile kktc arasındaki enflasyon farkına dikkat çekildiği bir grafik yayınladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 4, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Devrimci Genel İş Sendikası Başkanı ve DEV-İŞ Genel Sekreteri Ömer Naşit, Türkiye ile kktc arasındaki enflasyon farkına dikkat çekildiği bir grafik yayınladı. Naşit, Kıbrıs’ın kuzeyindeki enflasyon oranın Türkiye’nin oranından sürekli olarak daha yüksek olduğunu vurgulayarak, “Ocak sonu maaşları yapılacak zammı belirleyecek açıklama manipüle edilecek mi?” diye sordu.

Naşit’in paylaşımı şöyle:

“Aşağıdaki verileri 2021 yılı boyunca TC ile KKTC de açıklanan aylık enflasyon oranlarının korelasyonunu gösteriyor. (Ocak-Kasım) Bu grafikte Mart ayından itibaren KKTC  de ki aylık enflasyonun TC de çıkan aylık enflasyonun hep üzerinde seyrettiğini gösteriyor. TC bugün açıklanan aylık (Aralık) enflasyonu %13.58 artıyor. Peki KKTC İstatistik Kurumu Aralık ayındaki bu grafik ışığındaki doğru enflasyon oranını açıklayacak mı? Yoksa Ocak sonu maaşları yapılacak zammı belirleyecek bu açıklama manipüle edilecek mi?”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık