Uncategorizedİstanbul’dan gelen öğrenci kafilesindeki 3 kişiye ileri tetkik

Sağlık Bakanı Ali Pilli, İstanbul'dan dün 16.30'da Kıbrıs'a gelen 128 kişilik öğrenci grubuna test yapıldığını ve 3 kişinin şüpheli görülüp ileri tetkike gidildiğini duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 2, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Sağlık Bakanı Ali Pilli, İstanbul’dan dün 16.30’da Kıbrıs’a gelen 128 kişilik öğrenci grubuna test yapıldığını ve 3 kişinin şüpheli görülüp ileri tetkike gidildiğini duyurdu.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, BRT’ye yaptığı açıklamada İstanbul’dan dün gelen 128 kişilik öğrenci grubuna test yapıldığını belirterek, şüpheli görünen 3 kişiye ileri tetkik yapıldığını ve tetkiklerinin halen devam ettiğini açıkladı.

Bakan Pilli, bugün itibaryle otellerde kalmakta olan 842 kişi bulunduğunu belirtti. Pilli, dün boşaltılan Malpas Otelin temizlendiğini, 48 saatlik bekleme süresinin ardından yeniden karantina oteli olarak kullanılacağını kaydetti.

Malpas Otel’den dün ayrılan öğrenci grubunun ise 7 günlük ev karantinasına devem ettiklerini de sözlerine ekledi.Pilli, “Bu savaşı kazanacaksak ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte kazanacağız. Tek başına savaş kazanacak değiliz” diye konuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık