Politikaİstanbul’da Sanat Etkinliğine ‘2. Abdülhamid’ Saldırısı

Türkiye’de ressam Ali Elmacı’nın Osmanlı padişahı 2. Abdülhamid’in yüzünü kadın bedeni formundaki bir heykele resmetmesine tepki gösteren bir grup, İstanbul’daki Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Merkezi’nde bu yıl 11.’si düzenlenen Contemporary İstanbul’un açılış etkinliğine saldırdı. Contemporary Istanbul 2016’nın basıldığını kişisel Twitter hesabından duyuran Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, “Lütfü Kırdar’da açılan çağdaş sanat fuarı ‘Contemporary Istanbul’ bu akşam gerici yobazlar tarafından basıldı. İstanbul’a yazık ediliyor” ifadelerini kullandı. https://twitter.com/Yalcinbayer/status/794235986964254720 Kendilerini Milli Görüş hareketinden gören bir grubun, ressam...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 3, 2016
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Türkiye’de ressam Ali Elmacı’nın Osmanlı padişahı 2. Abdülhamid’in yüzünü kadın bedeni formundaki bir heykele resmetmesine tepki gösteren bir grup, İstanbul’daki Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Merkezi’nde bu yıl 11.’si düzenlenen Contemporary İstanbul’un açılış etkinliğine saldırdı.

Contemporary Istanbul 2016’nın basıldığını kişisel Twitter hesabından duyuran Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, “Lütfü Kırdar’da açılan çağdaş sanat fuarı ‘Contemporary Istanbul’ bu akşam gerici yobazlar tarafından basıldı. İstanbul’a yazık ediliyor” ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/Yalcinbayer/status/794235986964254720

Kendilerini Milli Görüş hareketinden gören bir grubun, ressam Ali Elmacı’nın İsabel Croxatto Galeria’nın alanında bulunan işine tepki gösterdiği ve sosyal medyada örgütlenerek Lütfi Kırdar’a geldikleri belirtildi.

No Title

No Description

Sanatatak’tan Ayşegül Sönmez, Erbakan Vakfı üyesi olduklarını iddia eden 20 kişilik grup ile Elmacı arasında tartışma yaşandığını aktardı. Grubun “Abdülhamid’e bunu yapamazsınız. Heykeli kaldıracaksınız” talebi üzerine çıkan tartışma sonucu fuar güvenlik görevlileri ve onları takiben polis olaya dahil olduğu kaydedilirken; olaya tanık olan bir galerici, pek çok kişinin panik yaşayarak “kaçın, kaçın” diye bağırarak kapıya doğru koştuğunu ifade etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..