Ekonomi PolitikPolitikaİstanbul’da 3. Havalimanı’nda işçi koğuşlarına gece yarısı baskını

İstanbul’da 3. Havalimanı’nda işçilerin direnişe devam kararı sonrası akşam saatlerinde işçilerin yaşadığı kamp alanına polis-jandarma yığınağı yapıldı. Gece yarısı işçilerin bulunduğu kamplara baskın düzenlendi. 3. Havalimanı işçilerinin haklarını alabilmek adına eyleme devam etme kararı almasının ardından gece yarısında işçi koğuşlarına jandarma tarafından baskın düzenledi. Koğuşlardan dışarı çıkan ve görüntü almaya çalışanların jandarma tarafından gözaltına alınmakla tehdit edildiği bildirdi. Gece yarısı baskınında inşaat işçileri ve sendika yöneticileri dahil olamak üzere çok sayıda kişi gözaltına alındı. Evrensel’in...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 15, 2018
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

İstanbul’da 3. Havalimanı’nda işçilerin direnişe devam kararı sonrası akşam saatlerinde işçilerin yaşadığı kamp alanına polis-jandarma yığınağı yapıldı. Gece yarısı işçilerin bulunduğu kamplara baskın düzenlendi.

3. Havalimanı işçilerinin haklarını alabilmek adına eyleme devam etme kararı almasının ardından gece yarısında işçi koğuşlarına jandarma tarafından baskın düzenledi. Koğuşlardan dışarı çıkan ve görüntü almaya çalışanların jandarma tarafından gözaltına alınmakla tehdit edildiği bildirdi.

Gece yarısı baskınında inşaat işçileri ve sendika yöneticileri dahil olamak üzere çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Evrensel’in aktardığına göre İnşaat-İş Genel Sekreteri Yunus Özgür ve Örgütlenme Sorumlusu Deniz Gider’in de gözaltına alındığı belirtildi. Sendika ayrıca Türkiye İşçi Partisi üyesi Yusuf Yılmaz’ın da gözaltına alındığını aktırıldı.

Dev Yapı-İş Genel Başkanı Özgür Karabulut ise 400’e yakın işçinin gözaltına alındığını belirterek “Şu an karakoldayız. Direnişi gözaltılarla bastırdılar ancak mücadelemiz sona ermeyecek. Gözaltılar serbest bırakılsın” dedi.

İşçilerin direnişe devam kararı sonrası akşam saatlerinde işçilerin yaşadığı kamp alanına polis-jandarma yığınağı yapılmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık