koronavirusİsrail’de ikinci kez ülke genelinde karantina ilan edildi

İsrail’de Koronavirüs salgında vaka sayılarının artışa geçmesi nedeniyle 18 Eylül’den itibaren 3 haftalık karantina uygulanmasına karar verildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 14, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İsrail’de Koronavirüs salgında vaka sayılarının artışa geçmesi nedeniyle 18 Eylül’den itibaren 3 haftalık karantina uygulanmasına karar verildi. Kararla birlikte tüm ülkede çalışanların evden çalışma sistemine geçmesi bekleniyor.

Koronavirüs salgını tüm dünyada yeniden etkisini arttırmaya devam ederken birçok ülke kısıtlamaları geri getirmeye devam ediyor.

İsrail’de koronavirüs salgınında yaşanan vaka artışları nedeni ile yeniden karantina uygulanmasına karar verildi. Bu akşam geç saatlerde yapılan kabine toplantısı sonrası 18 Eylül’den itibaren ülke genelinde 3 hafta boyunca karantina uygulanacağı belirtildi.

Evden çalışma sistemine geçiliyor

Karantina süresince market ve eczane gibi hayati öneme sahip yerler dışında birçok işletmenin kapatılması ve evden çalışma sistemine geçilmesi bekleniyor. Ülkede özel eğitim veren kurumlar dışındaki tüm eğitim kurumlarının uzaktan eğitime dönmesi planlanıyor.

İsrail İskan Bakanı Yaakov Litzman ise bugün yaptığı açıklamada kısıtlamaların geri getirilmesiyle 27 Eylül’de başlayacak olan Yom Kippur’un Yahudi halkı tarafından kutlanmasına engel olunacağını belirtmiş ve istifa etmişti.

Öte yandan yaklaşık 9,2 milyon nüfusa sahip olan İsrail’de bugüne kadar 153 bin 759 kişide corona virüsü tespit edilirken bin 108 kişi ise virüs nedeni ile hayatını kaybetti. Ülkede son 6 gündür günlük vaka sayısı 3 binin üzerinde seyrediyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık