AktüelDünyakoronavirusİsrail, koronavirüs nedeniyle ülkeye gelenlerden 2 hafta karantinada kalmalarını isteyecek

İsrail hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ülkeye gelen İsraillilerin ve yabancıların 14 gün boyunca karantinada kalmalarını kararlaştırdı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 9, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, yayınladığı görüntülü mesajla karantina talimatını duyurdu.

Talimata göre, yurt dışından ülkelerine dönen İsraillilerden 2 hafta boyunca kendi evlerinde karantinada kalmaları istenecek.

Sputnik’in haberine göre, srail’e gelecek yabancıların ise 14 gün boyunca karantinada kalacakları bir adres belirtmeleri gerekiyor, aksi halde ülkeye alınmayacaklar. Talimat yabancılar için 12 Mart’ta yürürlüğe girecek.

Vaka sayısı 42’ye yükseldi

Öte yandan Sağlık Bakanlığı, ülkedeki Kovid-19 vaka sayısının 42’ye yükseldiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, isimleri paylaşılmayan 3 İsraillide daha Kovid-19 tespit edildiği belirtildi.

Virüse yakalananlardan 2’sinin İsviçre’den, diğerinin de İspanya’dan döndüğü ifade edildi.

İsrail’de daha önce Çin, Japonya, Güney Kore, İtalya, Almanya ve Fransa’nın da aralarında yer aldığı birçok ülkeden dönen İsraillilere 14 gün boyunca evlerinde karantinada kalmaları talimatı verilmişti. Söz konusu ülkelerden gelen yabancıların, İsrail’e girişi de yasaklanmıştı.

Bu önlemlere ek olarak İsrail’de askerlerin ülke dışına seyahat etmeleri yasaklanmış, sivil memurların da yurt dışına yapacakları iş gezileri iptal edilmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık