Aktüelkoronavirusİspanya’da özel hastaneler kamulaştırıldı!

İspanya'da sağlık hizmeti veren özel hastaneler kamulaştırıldı. Okulların ve kamusal alanların kapatıldığı ülkede vatandaşlar yalnızca işe gitmek, gıda almak ya da ilaç gibi malzemelere erişebilmek için evlerinden ayrılabiliyorlar
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 17, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

İspanya’nın Sağlık Bakanı Salvador Illa, koronavirüs salgınının hız kazandığı ülkede tüm özel sağlık hizmeti veren hastanelerin kamulaştırıldığını açıkladı.

Geçen hafta “ulusal acil durum” ilan edilen ülkede okullar ve kamusal alanlar kapatıldı. Vatandaşlar yalnızca işe gitmek, gıda almak ya da ilaç gibi malzemelere erişebilmek için evlerinden ayrılabiliyorlar.

Madrid’de süpermarketler ve eczaneler hariç restoranlar, barlar ve dükkanlar da kapatıldı. Yetkililer, vatandaşlarının hareketlerini izlemek için insansız hava araçları kullanıyorlar.

İspanya’da pazartesi (dün) itibariyle 9 bin 191 doğrulanmış virüs vakası vardı ve buna bağlı 309 ölüm yaşandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık