Politikaİspanya’da Katalan Belediye Başkanına Gözaltı

İspanya’nın doğusundaki Katalonya Özerk Yönetimi’ndeki Berga Kasabası’nın belediye başkanı Montse Venturos, “ayrılıkçı girişimleri ve mahkeme çağrısına kayıtsız kaldığı” gerekçesiyle gözaltına alındı. Venturos ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Yaklaşık 16 bin nüfuslu Berga Kasabası’nın belediye başkanının polis tarafından evine düzenlenen operasyonla gözaltına alındığı basına yansıdı. Montse Venturós surt del jutjat després de declarar Uploaded by NacioDigitaltv on 2016-11-04. Radikal sol görüşlü Halk Birliği (CUP) Partisi’nden Montse Venturos’un, İspanya’da geçen yıl 20 Aralık’ta yapılan genel seçimlerde ve 27...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 7, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

İspanya’nın doğusundaki Katalonya Özerk Yönetimi’ndeki Berga Kasabası’nın belediye başkanı Montse Venturos, “ayrılıkçı girişimleri ve mahkeme çağrısına kayıtsız kaldığı” gerekçesiyle gözaltına alındı. Venturos ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Yaklaşık 16 bin nüfuslu Berga Kasabası’nın belediye başkanının polis tarafından evine düzenlenen operasyonla gözaltına alındığı basına yansıdı.

Montse Venturós surt del jutjat després de declarar

Uploaded by NacioDigitaltv on 2016-11-04.

Radikal sol görüşlü Halk Birliği (CUP) Partisi’nden Montse Venturos’un, İspanya’da geçen yıl 20 Aralık’ta yapılan genel seçimlerde ve 27 Eylül’de Katalonya’daki yerel parlamento seçimlerinde belediye binasının girişine asılan Katalonya flamasından dolayı soruşturulduğu belirtildi.

Mahkeme önünde eylem

CUP, mahkeme binası önünde eylem yapılması çağrısı yaptı. Hakkındaki soruşturmadan dolayı hakim tarafından iki kez ifade vermeye çağrılan Belediye Başkanı Venturos, belediyenin internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamada, “İtaatsizliğe devam edeceğim ve mahkemeye gitmeyeceğim. Sadece halkın önünde hesap veririm” ifadesini kullanmıştı.

ÖD

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık