AktüelDünyakoronavirusİspanya salgından dolayı 15 gün OHAL ilan etti

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı ülke genelinde 15 gün "olağanüstü hal" ilan etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 13, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı ülke genelinde 15 gün “olağanüstü hal” ilan etti.

İspanya hükümeti, dünya çapında binlerce insanın öldüğü corona virüsü salgını dolayısıyla olağanüstü hal ilan etti… La Sexta televizyonunun “son dakika” gelişmesi olarak duyurduğu kararın detayları ortaya çıktı.

OHAL’in 3 kategorisinin olduğu ve bu kararın ilk kategori olduğu duyuruldu.

İspanyol yetkililer ülke çapında 4.209 corona virüsü vakası görüldüğünü duyururken, ölüm sayısının da 120 olduğunu açıkladı.

Öte yandan Hollanda’dan da corona virüsünün bilançosu geldi… Ölü sayısı 614’ten 804’e çıkarken, 5 kişinin daha yaşamını yitirdiği duyuruldu.

Sudan Sağlık Bakanlığı bir açıklama yaparak ülkede ilk corona virüsü vakasının görüldüğünü söyledi duyurdu. Yapılan açıklamada perşembe günü bir adamın corona virüsü yüzünden yaşamını yitirdiği belirtildi.

Ukrayna’dan da corona virüsü ile ilgili flaş bir açıklama geldi… Ukrayna Sağlık Bakanlığı Yardımcısı bir kişinin corona virüsünden yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık