Ekonomi Politikkoronavirusİşlerine gitmek için “geri dönmemeyi” taahhüt ettiler

Koronavirüs pandemisi nedeniyle barikatların geçişlere kapatılması nedeniyle güneydeki işlerine dönemeyen işçiler, bugün 1 Temmuz'a kadar geri dönmeme şartıyla güneye geçiş yaptı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 9, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Koronavirüs pandemisi nedeniyle barikatların geçişlere kapatılması nedeniyle güneydeki işlerine dönemeyen işçiler, bugün açıklanacak tarihe kadar geri dönmeme şartıyla güneye geçiş yaptı.

Mart ayı ortalarından beri Kıbrıs Cumhuriyeti’nde bulunan işlerine gidemeyen bazı işçiler, bu sabah, Kermiya barikatından güneye geçiş yaptı.

Bu sabah saatlerinde kuzeye geri dönmeyeceklerine dair taahhütname imzalayan işçiler, evlerine para yollayabilmek için, evlerinden uzakta yaşamayı kabul ettiler.

Kıbrıs Postası’nın haberine göre, PCR testi yaptıran ve hükümetin belirteceği tarihe kadar geri dönmeleri halinde karantinaya alınacağı açıklanan işçiler, ailelerini, sevdiklerini geride bırakarak, gitmek zorunda oldukları için gittiler…

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık