İnsanİskoçya Kilisesi’nden Homofobinin Önüne Geçmek İçin Öneri

İskoçya Kilisesi’ne bağlı bir rahip, homofobinin önüne geçilebilmesi için ilkokullarda LGBTİ özgürlük yasalarının müfredata eklenmesini önerdi. Gzone’un haberine göre İskoçya’nın Wick bölgesinde bulunan Saint Fergus Kilisesi rahibi John Nugent, ülkede eğitim sistemini güncel tutmak adına, halkın sistem dahilindeki müfredata öneriler sunduğu Time for Inclusive Education organizasyonu için kamera karşısına geçerek verdiği öneriyle LGBTİ dünyasının ülkede halen homofobiye maruz kaldığından bahsederek, ”Biliyorum dünyadaki kötü alışkanlıklarımızın hepsinin önüne eğitim sayesinde geçebileceğiz. Bu eğitim sadece okullardaki eğitim ile değil, aile eğitimi...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 8, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İskoçya Kilisesi’ne bağlı bir rahip, homofobinin önüne geçilebilmesi için ilkokullarda LGBTİ özgürlük yasalarının müfredata eklenmesini önerdi.

Gzone’un haberine göre İskoçya’nın Wick bölgesinde bulunan Saint Fergus Kilisesi rahibi John Nugent, ülkede eğitim sistemini güncel tutmak adına, halkın sistem dahilindeki müfredata öneriler sunduğu Time for Inclusive Education organizasyonu için kamera karşısına geçerek verdiği öneriyle LGBTİ dünyasının ülkede halen homofobiye maruz kaldığından bahsederek, ”Biliyorum dünyadaki kötü alışkanlıklarımızın hepsinin önüne eğitim sayesinde geçebileceğiz. Bu eğitim sadece okullardaki eğitim ile değil, aile eğitimi ve kilisede öğrendiğimiz etik eğitim içinde geçerli. Dünyada LGBT dostlarımız homofobik söylemler sebebiyle fazlasıyla hak dışı muamele görüyorlar. Bence bu söylemlerin en büyük sebebi konu ile ilgili cahil olunması, bu sebepten LGBT haklarının ve LGBT yaşantısının da ilköğretim derecesinde eğitim sistemine dahil edilmesiyle dostlarımızı gerçekten hak ettikleri eşitliğe ulaşmış olabilecekler” dedi.

İskoçya Episkopal Kilisesi mensubu Kelvin Holdsworth ve İslami eğitimci Amanullah De Sondy gibi birçok dini bireyden de destek alan bu öneri sebebiyle İskoçya Kilisesi’nde bazı tartışmalar alevlendi. Kilise üyesi bazı rahipler Rahip Nugent’in önerisinin fazlasıyla şahsi düşünceye sahip olduğunu ve bu öneriyi tüm Kilise adına yapmış olmasını kınadıklarını açıkladı.

İskoçya Kilisesi, tüm dünya genelinde üyelerinin cinsel yönelimini önemsemeyen nadir Hristiyan yapılardan biri olarak görülüyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık