AktüelGazedda'nın Gündemikoronavirusİskele’deki TÜK binasını kapatıp, işçileri Geçitkale’ye yolladılar!

Koronavirüs önlemleri kapsamında İskele’de bulunan Toprak Ürünleri Kurumu kapatıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 16, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Koronavirüs önlemleri kapsamında İskele’de bulunan Toprak Ürünleri Kurumu kapatıldı. Yapılan açıklamada halkın talep edilen arpayı Geçitkale’den alması istenirken, İskele’de görevli çalışanlar da Geçitkale’ye yönlendirildi.

Kıbrıs’ın kuzeyi, koronavirüsle nasıl başa çıkması gerektiğini tam olarak anlamadı. Hükümetin aldığı karar çerçevesinde zaruri olmayan bazı iş alanları kapatıldı ve alternatif çalışma alanlarının üretildiği duyuruldu. Bu kapsamda İskele’deki Toprak Ürünleri Kurumu da kapatıldı.

Yapılan duyuruda, arpa almak isteyen vatandaşların Geçitkale’deki TÜK binasına gitmesi talep edildi. Ancak, İskele’de görevli olan personel de yoğunluk olacağı gerekçesiyle Geçitkale bölgesinde işe çağrıldı.

İskele ve ötesinden arpaya olan talep, şu anda Geçitkale bölgesine geliyor. Böylelikle, alınan karar, ülkenin doğusundaki tüm arpa talebinin Geçitkale bölgesine yığılmasıyla sonuçlandı. İnsanların birbirinden uzak durması gerektiği çağrıları yapan hükümetin böyle bir kararı nasıl verdiği ise anlaşılamadı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık