AktüelEkolojiİskele ve Mağusa Balıkçı Limanları’nda dip temizliği!

Avrupa Birliği tarafından Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında VI Hibe Programı altında finanse edilen ve Mağusa Suriçi Derneği (MASDER), Kuzey Kıbrıs Dalış Merkezleri Derneği, AKTI ve Enalia Physis işbirliğinde yürütülen “Barışı Kurma, Kapasite Geliştirme ve Sinerjiler için Deniz Atıkları” Projesi kapsamında, 14 Kasım Cumartesi günü 09:30-12:00 saatleri arasında deniz dip temizliği etkinliği düzenlenecektir.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 12, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Avrupa Birliği tarafından Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında VI Hibe Programı altında finanse edilen ve Mağusa Suriçi Derneği (MASDER), Kuzey Kıbrıs Dalış Merkezleri Derneği, AKTI ve Enalia Physis  işbirliğinde  yürütülen “Barışı Kurma, Kapasite Geliştirme ve Sinerjiler için Deniz Atıkları” Projesi kapsamında, 14 Kasım Cumartesi günü 09:30-12:00 saatleri arasında deniz dip temizliği etkinliği düzenlenecektir.

Proje ortaklarından Mağusa Suriçi Derneği (MASDER) ile Kuzey Kıbrıs Dalış Merkezleri Derneği organizasyonuyla düzenlenecek etkinlik, İskele/Trikomo ve Mağusa Balıkçı Limanlarını deniz dibinde birikmiş katı atıklardan arındırmayı amaçlamaktadır. 

Etkinlik sonuçları daha sonra Proje Ekibi tarafından, Nisan 2021’de yapılacak olan Çalıştay kapsamında kullanılacaktır. Çalıştay  “Çöp Avcılığı İnisiyatifini” tanıtarak, proje çerçevesinde pilot balıkçı limanları olarak seçilen İskele/Trikomo ve Mağusa Balıkçı Limanlarındaki balıkçılara, bir kılavuz eşliğinde toplayacakları çöpleri özel zembillerde biriktirip, kıyıya yerleştirilecek ayrıştırmalı eko çöp konteynerlerinde nasıl depolayacakları konusunda pratik bilgiler verecektir.

14 Kasım Cumartesi günü düzenlenecek etkinlik, Çöp Avcılığı İnisiyatifine katılacak Balıkçı Limanlarını deniz dibinde birikmiş katı atıklardan dalgıçlar yardımıyla arındırarak, özelde İnisiyatifin parçası olacak balıkçılara, geneldeyse topluma temiz limanlar bırakma ve bunu sürdürülebilir kılma hedefini taşımaktadır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık