AktüelEkoloji“İskele ve çevremiz için el ele: Sen de bir imza ver!”

İskele ve bölge sakinleri, Long Beach’e yapılmak istenen otel inşaatına yönelik bir imza kampanyası başlattı. Konuyla ilgili başlatılan kampanyada, yapılacak otel ile canlı yaşamının ciddi şekilde etkileneceği bildirildi. Açıklama şöyle:   Bizler İskele ve bölge sakinleri olarak Mağusa Kıyı Şeridi Bölgeleri İmar Düzeni” kapsamında olup “Mor Bölge” sınırları içerisinde olan alana / Long Beach’e yapılmak istenen otel inşaatının yapılmaması gerektiği düşüncesindeyiz. Bu otel yapımından dolayı rahatsızlık duymaktayız ve bu konu ile ilgili sizleri bilgilendirerek, imza...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 13, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

İskele ve bölge sakinleri, Long Beach’e yapılmak istenen otel inşaatına yönelik bir imza kampanyası başlattı. Konuyla ilgili başlatılan kampanyada, yapılacak otel ile canlı yaşamının ciddi şekilde etkileneceği bildirildi. Açıklama şöyle:  

Bizler İskele ve bölge sakinleri olarak Mağusa Kıyı Şeridi Bölgeleri İmar Düzeni” kapsamında olup “Mor Bölge” sınırları içerisinde olan alana / Long Beach’e yapılmak istenen otel inşaatının yapılmaması gerektiği düşüncesindeyiz.

Bu otel yapımından dolayı rahatsızlık duymaktayız ve bu konu ile ilgili sizleri bilgilendirerek, imza kampanyamıza destek talep ediyoruz.

Şöyle ki:

Bölgemizde yetersiz olan yürüyüş ve bisiklet yolu rekreasyon alanları kullanılmaz hale gelecektir. Kamu yararı ortadan kalkacak ve halkın ortak kullanım alanlarının homojon yapısı olumsuz etkilenecektir.

Ülkemizde mevcut arıtma sistemlerini kontrol eden etkin bir yapı yoktur.

Otelin Arıtma tesisinin Avrupa Birliği Yüzme Suları Direktifine uyumlu çalışacağını garanti edecek bir yapı olmadığından denetlenmeyecek böylece yüzme suları kirlenecektir.

Otelin inşaatı ile birlikte kıyıya gölge düşeceği gibi plaj fiilen otelin plajı gibi hizmet verecek böylece denizi çok seven İskele sakinleri denizden uzaklaştırılacaktır.

Doğal ve sulak alan niteliğindeki bu bölge pek çok canlı türüne ev sahipliği yapmakta, göçmen kuşların uğrak yeridir.

Bu otelin yapılması ile birlikte bu canlıların yaşam alanları yok edilecektir.

Şimdi sıra sende!

Çocuklarımıza yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre bırakabilmek için hemen şimdi imza kampanyasına destek ol.

Kampanyayı imzalamak için tıkla

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık