AktüelEkonomi Politikİşçinin şikayeti hakkında soruşturma başlatıldı

Özgür Gazete‘nin dün duyurduğu, Bangladeşli işçi Kazı Kamrul Hasan‘ın, Çalışma Dairesi memuru tarafından bin 250 Euro dolandırıldığı iddialarının ardından, Bakanlık ve polis harekete geçti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 31, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Özgür Gazete‘nin dün duyurduğu, Bangladeşli işçi Kazı Kamrul Hasan‘ın, Çalışma Dairesi memuru tarafından bin 250 Euro dolandırıldığı iddialarının ardından, Bakanlık ve polis harekete geçti. Gazete, bugün soruşturmanın başlatıldığını ifade etti.

Bangladeş’ten Kıbrıs’ın kuzeyine çalışmaya gelen Kazı Kamrul Hasan’ın hikayesi, ülkede kazanç kapısı haline gelen, 3. dünya ülkesi vatandaşlarının, işverenler tarafından yatırılması zorunlu bin 250 Euro’luk teminat ücretlerinin nasıl istismar edildiğini ortaya koymuştu.

Özgür Gazete’nin haberinin tamamını okumak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık