AktüelGazedda'nın Gündemiİşçilere test eziyeti

Kıbrıs Cumhuriyeti'nde çalışan işçilerin 15 günde bir koronavirüs testi yapması zorunluluğu eziyete dönüştü.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 18, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde çalışan işçilerin 15 günde bir koronavirüs testi yapması zorunluluğu eziyete dönüştü. Tatil günlerini test yapmak için harcayan işçiler, sabahın erken saatlerinden itibaren Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde çalışan ve güneye geçebilmek için 15 günde bir  PCR  testi yaptırmaları şartı koşulan işçiler, hastane önünde uzun kuyruk oluşturdu.

Hastane bahçesinde oluşan kuyruk, işçiler tarafından sosyal medyada da paylaşılırken, işçiler hükümete sitemde de bulundu. İşçiler, Kıbrıs Cumhriyeti’nde çalıştıkları için cezalandırıldıklarını da ifade ederek, testlerin barikatlarda yapılması için de çağrıda bulundu.

GazeddaKıbrıs’a konuşan bir işçi, bugün test yapabilmek maksadıyla işine gidemediğini ifade ederek, “kaldık testimizi yapalım. Madem hükümet böyle istiyor, yapacağız” dedi.

Bir başka işçi ise, hafta sonu işlerinden olduklarını belirterek, “sabahın 6’sından beri buradayız. Ustamız izin vermez. Zorla kaçtık, günlükten de olduk. Cumartesi günümüzü burada harcıyoruz” ifadelerini kullandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..