AktüelGazedda'nın Gündemiİşçiler: Yasal hakkımızı kullanacağız

Güney Kıbrıs’ta Çalışanlar Derneği, sosyal medyada mücadelelerine zarar verme amacıyla yapılan ırkçı ve ayrımcı ifadeler kullanan kişi veya kişilere karşı yasal haklarını kullanacaklarını ifade etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 12, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Güney Kıbrıs’ta Çalışanlar Derneği, sosyal medyada mücadelelerine zarar verme amacıyla yapılan ırkçı ve ayrımcı ifadeler kullanan kişi veya kişilere karşı yasal haklarını kullanacaklarını ifade etti.

Emekçilere yapılan saldırılara karşı her kesimin dayanışma ve beraberlik duygularıyla sesini yükseltmesi gerektiğini kaydeden güneyde çalışanlar, hukuksal karşılığın güneyde çalışan emekçilere karşı artan saldırılara en güzel cevap olacağını yinelediler.

Açıklama şöyle,

“Güney Kıbrıs’ta Çalışanlar Derneği olarak yürüttüğümüz haklı mücadelemize zarar vermek amacıyla bizi karalamaya, ırkçı düşünceleriyle kendi yurdunda çalışan insanlara ayrımcı ifadeler kullanmaya cüret eden, bunu sosyal medyada paylaşıp kendi faşist düşünceleri ile mücadelemize engel olacağını zanneden kişilerin her zaman bu çağdışı düşüncelerinin dernek olarak karşısında duracağımızı ve gerekmesi halinde ayrımcı ifade kullanan kişilere karşı hukuk yoluyla da yasal karşılık vereceğimizin bilinmesini isteriz.

Emekçilere yapılan saldırılara karşı her kesimin dayanışma ve beraberlik duygularıyla sesini yükseltmesi gerektiğini, bunun güneyde çalışan emekçilere karşı artan saldırılara en güzel cevap olacağını ayrıca yeniden hatırlatırız.

Bugün sosyal medyada yine malum çevreler tarafından ayrımcılık içeren bazı paylaşımlar yapılmıştır. Bu ifadeleri kullananlar karşısında yasal haklarımızı da kullanacağımızı tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.

G.K.Ç DERNEĞİ YÖNETİM KURULU”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık