koronavirusİşçiler arasında bu ayrım niye?

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi, güneyde çalışmaya giden işçiler arasında ayrım yapan bir karar aldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 5, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi, güneyde çalışmaya giden işçiler arasında ayrım yapan bir karar aldı. Alınan kararda, BM, AB, İngiliz Üsleri, Ara Bölge, Kayıp Şahıslar Komitesi ve Barış Gücü’nde çalışan işçiler, karantina uygulamasına tabii olmaksızın geçişlerine devam edebilecekken, bunun dışında kalan işçilerin ise karantinaya gireceği belirtildi.

45/2018 Bulaşıcı Hastalıklar Yasası Kapsamında Toplanan Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi, hangi bilimsel veriye ait olduğu bilinmeyen yeni bir kararla karşımıza çıktı. Komite, dün akşam yayınladığı kararlarla “elit” iş alanlarını belirleyerek, “elit” iş yerlerinde çalışan kişilerin karantina uygulamasına girmeyeceğini, “elit olmayan” işçilerin ise 10 Ocak’a kadar karantina uygulamasına tabii tutulacağını duyurdu.

Yapılan açıklamada, BM, AB, İngiliz Üsleri, Ara Bölge, Kayıp Şahıslar ve Barış Gücü çalışanlarının, son 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test sonuçlarını ibraz etmeleri kaydı ile karantina uygulaması olmaksızın kktc’ye giriş yapabilecekleri duyurulurken, onun dışında kalan tüm iş alanlarına karantinaya uygulaması yapılacağı kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık