koronavirusİş insanlarının fon oluşturması için imza kampanyası

Change.org ‘da “Suat Günsel ve diğer iş insanları Covid-19 salgını için fon oluştursun” başlıklı bir imza kampanyası başlatıldı. Açıklamada, tüm zengin iş insanları dayanışmaya davet edildi
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 20, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Change.org ‘da “Suat Günsel ve diğer iş insanları Covid-19 salgını için fon oluştursun” başlıklı bir imza kampanyası başlatıldı. Açıklamada, tüm zengin iş insanları dayanışmaya davet edildi.

İmzalamak için tıklayın

İmza kampanyasının açıklaması şöyle:

“Tüm dünyayı etkisine alan salgın, sağlımız dışında ekonomimizi de tehdit eder hale gelmiş bir çok insan evine ekmek götüremeyecek konuma gelmiştir. Hükümetin aldığı önlemler dışında siyasi partiler ve sendikalar doğacak ekonomik sıkıntılara karşı binlerce TL bağış yapmış durumdadır. Son olarak Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da  örtülü ödeneğin yıl sonuna kadar Sağlık Bakanlığı’na harcanacağını duyurmuştur. Ayrıca bir çok kamu çalışanı da maaşlarından kesinti yapılması için hükümete çağrıda bulunmuştur.

Dünya devi ülkelerin bile ekonomilerinin büyük darbe almasına neden olan Koronavirüs salgının KKTC’ye uğratacağı zararlar hepimizin endişe duyduğu tartışma kaldırmayan gerçeklerdir. 

Bu salgının olası zararlarından dayanışma ile korunabileceğimizi biliyoruz. Bu yüzden Türkiye’nin en zenginleri sıralamasında 6. sırada bulunan Sn Suat Günsel ile diğer tüm iş insanlarını dayanışmaya, salgının olası zararlarından etkilenecek tüm kesimler için kullanılmak üzere bir fon oluşturmaya davet ediyoruz. Sayın Suat Günsel ve diğer Kıbrıslı iş insanlarını bu çağrımıza  kulak vermeye, ve dayanışmaya çağırıyoruz.”

İmzalamak için tıklayın

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık