AktüelEkonomi Politikİş cinayeti sonrası patron tutuklandı

Dün sabah saatlerinde Lefkoşa-Girne anayolunda bir reklam panosu üzerinde çalışan 28 yaşındaki Meles Haileu, elektrik akımına kapılması sonucu hayatını kaybetti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 31, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dün sabah saatlerinde Lefkoşa-Girne anayolunda bir reklam panosu üzerinde çalışan 28 yaşındaki Meles Haileu, elektrik akımına kapılması sonucu hayatını kaybetti. Yapılan soruşturmada, Haileu’nun çalışma izni olmadan çalıştırıldığı öğrenilirken, işveren tutuklanarak bugün mahkemeye çıkarıldı. 

2021 yılını da iş cinayeti ile bitiriyoruz. 30 Aralık tarihinde saat 10:30 sıralarında, Lefkoşa-Girne Anayolu’nun birinci kilometresi üzerinde bulunan bir reklam panosu üzerinde, projektör montesi yapmakta olan 28 yaşındaki Meles HAİLEU, elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. 

Yaşanan cinayet sonrası 28 yaşındaki Meles Haileu’nun iş cinayetine kurban gittiği olayla ilgili işveren Gazi Haraç tutuklandı. 

Mahkemede olayı aktaran Polis Çavuşu Hüseyin Ergüleç, Haileu’nun çalışma izinsiz bir şekilde çalıştırıldığını ifade etti.

Mahkeme, tutuklanan işveren Gazi Haraç’ın, soruşturma maksatlı üç gün süreyle poliste tutuklu kalacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık