AktüelGazedda'nın Gündemi“Irkçılık Karşıtı Ağ” oluşturuluyor

Amerika'da başlayan ve tüm dünyaya yayılan ırkçılık karşıtı eylemlerin ardından Kıbrıs'ın kuzeyinde Irkçılık Karşıtı Ağ oluşturulması için çalışma başlatıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 25, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Amerika’da başlayan ve tüm dünyaya yayılan ırkçılık karşıtı eylemlerin ardından Kıbrıs’ın kuzeyinde Irkçılık Karşıtı Ağ oluşturulması için çalışma başlatıldı. Bu kapsamda ilk toplantı 26 Haziran Cuma 18.00’de Lefkoşa’daki İnsan Hakları Evi’nde gerçekleştirilecek.

Kuir Kıbrıs Derneği adına Erman Dolmacı yaptığı açıklamada, “Irkçılık Karşıtı Ağ” oluşturmayı hedeflediklerini belirterek, yarın Lefkoşa’da bir toplantı yapılacağını duyurdu. Açıklama şöyle:

ABD’de yaşanan George Floyd’un polis şiddeti sonunda öldürülmesi sonrası tüm dünyada “Siyah Hayatlar Önemlidir” hareketi yeniden canlandı ve ırkçılık karşıtı eylemler düzlendi.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ırkçılığın mevcut olduğunu ve ırkçılığa karşı ses çıkarmamız gerektiğini düşünerek “Irkçılık Karşıtı Ağ” oluşturmayı düşündük. Bu ağın oluşturulması ve ne gibi adımlar atabileceğimizi konuşmak için ilk toplantımızı 26 Haziran Cuma saat 18:00’da İnsan Hakları Evi’nde gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Eğer sizler de bu ağın parçası olmak istiyorsanız tercihen İngilizce konuşabilen bir temsilcinizi toplantı günü gönderebilirsiniz.

Etkinlikte İngilizce bilmeyenler için gönüllü çeviri yapılmaya çalışılacaktır. Katılım durumunuzu bizlere bildirmeniz halinde sizlere tam adresi ve taslak gündemi paylaşabiliriz. 

Sevgiler, 

Erman Dolmacı

Kuir Kıbrıs Derneği 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık