koronavirusIrkçılığınız batsın!

Dünya koronavirüs salgını ile mücadele ederken, Kıbrıs'ın kuzeyindeki bir milletvekili halen popülizm peşinde...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 12, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dünya koronavirüs salgını ile mücadele ederken, Kıbrıs’ın kuzeyindeki bir milletvekili halen popülizm peşinde…

Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Yasemin Öztürk, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, güneyde üretilen ve Kıbrıs’ın kuzeyine verilecek olan ilacı “sadaka” olarak değerlendirerek, aynı ilacı Türkiye’den getirtmek için çalışma başlattığını duyurdu.

Öztürk yaptığı açıklamasında, Kıbrıs Cumhuriyeti liderliğini “kafasına göre” hareket etmekle suçlayarak, Kıbrıslırumları samimi bulmadığını ve haber konusu haline gelen olan rakamın kutusunun 17.95 Türk Lirası olduğunu tespit ettiğini belirtti.

Öztürk açıklamasının devamında şunları kaydetti:

” Ben, hem şahsi, hem de bu ülkenin Milletvekili olarak Güney Kıbrıs Rum Yönetiminin göndereceği bu sadakayı kabul etmiyor, ayrıca en hızlı şekilde, bu ilacın maliyetini kendi cebimden karşılamak suretiyle Türkiye’den bu ilaçları getirmek için çalışmalara başlıyorum.”

Öztürk’e çağrımız, faşist kafasına bu virüsün din, dil, ırk ayrımı yapmadığını sokması ve bahsi geçen miktarı ihtiyacı olan insanlara ya da Kıbrıs Türk Tabipler Birliği’ne bağışlamasıdır. Daha çok işe yarayacak!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık