AktüelGazedda'nın GündemiIrkçılığa maruz kalan 14 yaşındaki öğrencinin ailesi Eğitim Bakanlığı’na şikayette bulunacak

Larnaka'da orta okul müdürü tarafından ırkçılığa maruz kalan 14 yaşındaki öğrencinin ailesi, Eğitim Bakanlığı'na yazılı şikayette bulunacak.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 28, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Larnaka’da orta okul müdürü tarafından ırkçılığa maruz kalan 14 yaşındaki öğrencinin ailesi, Eğitim Bakanlığı’na yazılı şikayette bulunacak.

Kurumumuza konuşan 14 yaşındaki çocuğun akrabası Eleni Artemi, ırkçılık yasandığını teyit etti.

Müdürün, saçındaki örgüler okul kurallarını ihlal ettiği için 14 yaşındaki öğrencinin mezuniyet törenine katılmasını yasakladığını ve diplomasını almak için ofisine çağırdığını söyledi.

Artemi, ebeveynlerinin, annesinin Kenyalı olması nedeniyle, çocuğun saçlarının çok kalın ve taranması özellikle acı verici olduğunu açıklamak için defalarca müdürle görüşmeye çalıştığını, ancak müdürün onlarla görüşmeyi asla kabul etmediğini söyledi.

Artemi, sorunun Larnaka belediye başkanının müdahalesiyle çözüldüğünü doğruladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık