AktüelGazedda'nın Gündemi“Irkçı ve faşist yorumları benimsememiz söz konusu değil”

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, dün Yayla sahilinde sığınmacılara polis tarafından yapılan uygulamaya yönelik değerlendirmelerde bulundu. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 10, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, dün Yayla sahilinde  sığınmacılara polis tarafından yapılan uygulamaya yönelik değerlendirmelerde bulundu. Açıklama şöyle:

“Bir tarafta jetle gelip özel izinle tüm kurallar ihlal edilerek ülkeye gelenlere yapılan muamele, diğer yandan kendilerinin, çocuklarının, ailelerinin canlarını kurtarmak adına savaş ve zulümden kaçan insanlara sıkılan kurşunlar…

Kaçmaya çalışan bu kişileri yakalamanın tek yolu kurşunlamak mı? Sıkılan kurşunun bir karış yukarıya isabet etmesinin ölümle sonuçlanabileceği bilinmiyor mu?

Yaşam hakkı, insan hakları.. Bunları tamamen unuttuk mu?

Yetkisi vardı, yoktu tartışmalarına girmeden net olarak şunu söylemeliyim ki; Savaştan, yıkımdan kaçan sığınmasız insanlara karşı silaha başvurmak bu kadar kolay olmamalı?

Polis tarafından dün yapılan 2 ayrı açıklama kamuoyunu tatmin etmediği gibi,  çeşitli iddiaların ortaya atılmasına da neden olmuştur. Bu nedenle yaşanan olayla ilgili geniş çaplı soruşturma-araştırma yapılarak kamuoyuna bilgi verilmesi gereklilik halini almıştır.

Coğrafyamızın maalesef bir gerçeği haline gelen mülteci sorununa yönelik uluslararası koruma ihtiyaçlarının değerlendirileceği bir sığınma mekanizmasının kurulması ve gerekli diğer adımların ivedi olarak atılması da bir gerekliliktir.

Bu vesileyle yaşanan olaya yönelik yapılan ırkçı ve faşist yorumları benimsememizin söz konusu bile olamayacağını da belirtmek isterim.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık