AktüelTeknolojiIrkçı söylem ELAM’ın hesabını kapattırdı

Göçmenlere yönelik atılan tweet nedeniyle ELAM’ın hesabı askıya alındı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 19, 2021
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Twitter, Kıbrıs Cumhuriyeti’ndeki faşist parti ELAM’ın hesabını, askıya aldı.

Göçmen destek grubu Kisa’nın yöneticisi Doros Polycarpou Cyprus Mail’e verdiği demeçte, partinin hesabının – @ elamcy2008 – Perşembe günü askıya alındığını söyledi.

Polycarpou, partinin hesabının çevrimiçi nefret söylemini izleyen Yunanistan merkezli bir Sivil Toplum Kurumu olan Greek Helsinki Monitor tarafından işaretlendiğini doğruladı.

Facebook’ta bir paylaşım yapan Polycarpou, “Irkçı ve neo-Nazi propagandası kesinlikle ifade özgürlüğü değildir ve sosyal medya bunu ortadan kaldırmak için çaba göstermelidir. Kıbrıs’ta neo-Nazi partisi ELAM’ın Twitter hesabının askıya alınması doğru yolda atılmış bir adımdır. Yunan Helsinki Monitörü aferin! “ifadelerini kullandı

ELAM sözcüsü Geadis Geadi, Cyprus Mail’e verdiği demeçte Twitter’dan hesabın askıya alınmasına ilişkin herhangi bir bildirim almadıklarını söyledi. ELAM’ın Twitter’da ikinci bir hesabı var, ancak çoğunlukla aktif değil. ELAM’ın mecliste iki sandalyesi bulunuyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..