AktüelEkonomi PolitikPolitika“Irkçı, aşırı sağcı ideolojiye karşı küresel mücadeleye ihtiyacımız var”

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, ırkçı, aşırı sağcı ideolojiyle mücadelenin ancak küresel dayanışma içerisinde yürütülebileceğini söyledi. Yeni Zelanda’da iki camiyi hedef alan ve 50 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırının ardından BBC’ye bir röportaj veren Ardern, göçün ırkçılığı körüklediği iddialarını ise reddetti. BBC’den Clive Myrie’in sorularını yanıtlayan Ardern, “Küresel bir çağrı yapıyorum. Yeni Zelanda’nın başına gelen şey, başka bir yerde büyüyen bir kişinin başka bir yerde öğrendiği ideolojiyle gelip bize karşı şiddet kullanmasıdır. Dolayısıyla küresel anlamda...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 20, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, ırkçı, aşırı sağcı ideolojiyle mücadelenin ancak küresel dayanışma içerisinde yürütülebileceğini söyledi.

Yeni Zelanda’da iki camiyi hedef alan ve 50 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırının ardından BBC’ye bir röportaj veren Ardern, göçün ırkçılığı körüklediği iddialarını ise reddetti.

BBC’den Clive Myrie’in sorularını yanıtlayan Ardern, “Küresel bir çağrı yapıyorum. Yeni Zelanda’nın başına gelen şey, başka bir yerde büyüyen bir kişinin başka bir yerde öğrendiği ideolojiyle gelip bize karşı şiddet kullanmasıdır. Dolayısıyla küresel anlamda güvenli, hoşgörülü ve kapsayıcı bir dünyaya sahip olmak istiyorsak, sınırlarla düşünmemeliyiz. Bu konuda görmek istediğimiz liderlik bu” dedi.

Röportaj için:

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern: Irkçı, aşırı sağcı ideolojiye karşı küresel mücadeleye ihtiyacımız var

Yeni Zelanda’da iki camiyi hedef alan ve 50 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırının ardından BBC’ye bir röportaj veren Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, beyazların üstünlüğünü savunan, ırkçı ideolojilere karşı tüm ülkelerin birlikte mücadele vermesi gerektiğini söyledi ve “Bu konuda görmek istediğimiz liderlik bu” dedi.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık