AktüelGazedda'nın Gündemi“İrade” yalanından vazgeçsek mi artık?

İradenin bizde olmadığını herkes biliyor. Sol partiler bu açıklamaları yaparken, kendi yalanlarına inanıyor mu?
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 7, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

UBP, DP ve YDP başkanlarının Ankara’ya çağrılmasının ardından özellikle CTP ve TDP liderliklerinden “irade”nin Kıbrıs’ta olduğuna dair açıklamalar yapılıyor. İradenin bizde olmadığını herkes biliyor. Sol partiler bu açıklamaları yaparken, kendi yalanlarına inanıyor mu?

Kıbrıs’ın kuzeyi Türkiye’nin alt yönetimidir ve bu yeni yüzleştiğimiz bir gerçek de değil. Dolayısıyla Tufan Erhürman ve Cemal Özyiğit’in “İrade” açıklamaları da Türkiye’ye çağrılan siyasi partilere yönelik yaptığı anlamsız bir eleştiriden öyle değildir. Daha önce eleştiri getiren partilerin liderlikleri de Türkiye’ye çağrılmış ve yine gitmişti. Yarın Tufan Erhürman ve Cemal Özyiğit de Türkiye’ye çağrılsa, onlar da gidecektir.

Artık birbirimize yalan söylemekten vazgeçip gerçekleri konuşma vakti gelmiştir. İrade hiçbir zaman Kıbrıs’ın kuzeyindeki yönetimlerde olmamıştır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık