koronavirusUncategorizedİptal edilen kararlar arasında güneye geçişler de var

Bakanlar Kurulu'nun bugün iptal ettiği bir dizi karar arasında güneye geçiş yapan, öğrenci, işçi ve güneyde tedavi gören hastalar da bulunuyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 5, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Bakanlar Kurulu’nun bugün iptal ettiği bir dizi karar arasında güneye geçiş yapan, öğrenci, işçi ve güneyde tedavi gören hastalar da bulunuyor.

Başbakan Ersin Tatar başkanlığındaki Bakanlar Kurulu, koronavirüs ile ilgili Kıbrıs’ın kuzeyine yapılacak olan girişlere ilişkin daha önce alınan kararların iptaline ve koronavirüs hastalığının Tehlikeli Bulaşıcı Hastalık olarak ilan edilmesi kararını üretti. Yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nın tam yetkili olduğu da ifade edilirken, detaylı açıklamanın Sağlık Bakanlığı tarafından ilerleyen saatlerde yapılacağı bildirildi.

Öte yandan Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu iptal kararları arasında Kıbrıs Cumhuriyeti’ne yapılan geçişlerin de bulunduğu belirlendi. E.T(K-I)773-2020 sayılı karar, Türkiye’den Kıbrıs’a yapılan gelişler yanısıra, Kıbrıs’ın güneyine geçişleri de kapsamaktaydı.

Binlerce işçi, Sağlık Bakanlığı’nın yapacağı açıklamayı bekliyor. Yarın işe gidip gidemeyecekleri hakkında bilgisi olmayan işçilerin tedirgin bekleyişi sürüyor.

E.T(K-I)773-2020 sayılı karar nedir?

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık