AktüelPolitika“İnşallah-maşallah” ile hükümet kurmak için yetki aldı!

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, kktc’nin 41’inci hükümetini kurmak için kktc Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’dan yetki aldı. Cumhurbaşkanlığı önünde açıklamalarda bulunan Tatar, Federe Devleti’nden itibaren bakıldığı zaman 41. Hükümeti kurma görevinin kendisine verildiğini belirtti ve “41 kere maşallah” dedi. Ersin Tatar, bugün UBP Parti Meclisi’ni toplayacaklarını ve hükümet kurma görüşmeleri için yetki alacağını belirtti.Akıncı ile güzel bir görüşme yaparak görevi aldıklarını belirten Tatar, 15 gün içinde görüşmeler yapıp hükümeti kurmak için çalışacaklarını ifade etti....
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 14, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, kktc’nin 41’inci hükümetini kurmak için kktc Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’dan yetki aldı.

Cumhurbaşkanlığı önünde açıklamalarda bulunan Tatar, Federe Devleti’nden itibaren bakıldığı zaman 41. Hükümeti kurma görevinin kendisine verildiğini belirtti ve “41 kere maşallah” dedi.

Ersin Tatar, bugün UBP Parti Meclisi’ni toplayacaklarını ve hükümet kurma görüşmeleri için yetki alacağını belirtti.Akıncı ile güzel bir görüşme yaparak görevi aldıklarını belirten Tatar, 15 gün içinde görüşmeler yapıp hükümeti kurmak için çalışacaklarını ifade etti.

Tatar, kktc meclisindeki vekil sayısına göre partilerle sırasıyla görüşüp en erken zamanda hükümeti kuracaklarını da kaydetti.

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, yaptığı açıklamada “en hızlı şekilde, en makul olan, çalışan, hizmet eden bir hükümeti kurabileceğimize inanıyorum” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık