AktüelEkonomi PolitikPolitikaİnşaat sektöründe yabancı işçi ön izin başvuruları durduruldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan duyuruda inşaat sektöründe çalıştırılmak üzere yurtdışından getirilecek yabancı işçilerin ön izin başvurularının “gerekli önlemler alınana kadar” bir süreliğine durdurulduğu belirtildi. İnşaat sektörüne getirilecek yabancı işçi ön izin başvuruları, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyulmadığı ve gerekli önlemlerin alınmadığı gerekçesi ile Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığı tarafından önlemlerdeki hassasiyet yerine getirilene kadar durduruldu. İnşaat sektöründe yapılan çalışmalarda, iş sağlığı ve güvenliği önlemleri alınana kadar bu kararın süresi geçerli olacak. Çalışma...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 30, 2019
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan duyuruda inşaat sektöründe çalıştırılmak üzere yurtdışından getirilecek yabancı işçilerin ön izin başvurularının “gerekli önlemler alınana kadar” bir süreliğine durdurulduğu belirtildi.

İnşaat sektörüne getirilecek yabancı işçi ön izin başvuruları, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyulmadığı ve gerekli önlemlerin alınmadığı gerekçesi ile Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığı tarafından önlemlerdeki hassasiyet yerine getirilene kadar durduruldu.

İnşaat sektöründe yapılan çalışmalarda, iş sağlığı ve güvenliği önlemleri alınana kadar bu kararın süresi geçerli olacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, denetlemelerin süreceğini duyurdu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..