koronavirusİngiltere’de yurt dışı tatiller “yasa dışı” olarak kabul edilecek

İngiltere’de yurt dışı tatiller Pazartesi gününden itibaren yasa dışı olarak kabul edilecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 23, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İngiltere’de yurt dışı tatiller Pazartesi gününden itibaren yasa dışı olarak kabul edilecek.

Pazartesi yürürlüğe girecek yeni Covid-19 önlemleri kapsamında İngiltere’den ‘makul bir mazeret’ olmaksızın ayrılan herkes için 5.000 £ para cezası anlamına geliyor

Daily Mail’in haberine göre makul bir mazeret olmadan İngiltere’den ayrılma yasağı, Pazartesi günü yürürlüğe giren yeni Covid-19 yasalarında yer alıyor.

Yolcular, tatil için Haziran ayı sonuna kadar yurtdışına çıktıkları zaman 5.000 £ para cezasına çarptırılıyor ve bu da yaz tatillerini tehdit ediyor.

Makul mazeretler arasında iş veya eğitim için seyahat etme veya ölmekte olan bir akraba veya yakın arkadaşı ziyaret etme ihtiyacı yer alır.

Channel Adaları, Man Adası ve İrlanda’nın ortak seyahat bölgesine gidecek olanlar için seyahat yasağı geçerli olmayacak.

Pazartesi yürürlüğe girecek

The Times ve BBC, Boris Johnson hükümetinin kısıtlamalarının kaldırılmasına ilişkin yol haritası üzerine çalıştığının altını çizerken, belirlenecek önlemlerin önümüzdeki günlerde Parlamento’ya geleceğini ve onaylanması durumunda 29 Mart’ta yürürlüğe gireceğini yazdı.

Bu düzenleme kapsamında da yurtdışına seyahat kısıtlamasının 30 Haziran’a kadar devam etmesi öngörülüyor.

İngiltere yönetimi halihazırda ülke dışına seyahat edecek kişilere makul gerekçeler sunmaları halinde izin verirken, bu ‘makul gerekçeler’i iş seyahati, eğitim, sağlık nedenleri ve acil durum olarak nitelemişti.

Johnson: Üçüncü dalga İngiltere kıyılarını vuracak

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ise geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, son haftalarda Avrupa’da vaka sayılarının arttığını ve üçüncü Covid-19 dalgasının İngiltere’nin “kıyılarına vuracağını” söylemişti.

Sağlık Bakanı Matt Hancock da Avrupa Birliği (AB) ülkelerinden İngiltere’ye gelişlerin yasaklanabileceğini belirtmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık