Aktüelkoronavirusİngiltere’de koronavirüs sebebiyle bir Kıbrıslıtürk hayatını kaybetti

İngiltere'de yaşam süren 80 yaşındaki Kıbrıslıtürk Elmaziye Kanlı’nın , Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiği duyuruldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 17, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Londra Gazete’de yer alan habere göre, Güney Londra’da yaşayan Kıbrıslıtürk Elmaziye Kanlı,  tedavi gördüğü Farnborough Hastanesi’nde koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti.

Londra’da bulunan Ramadan Camii Vakıf Başkanı ve UK İslamic Funeral Service’in yöneticisi Erkin Güney, Elmaziye Kanlı’nın 80’li yaşlarında olduğunu belirterek, “Kendisini şahsen de tanıyordum, kız kardeşimin kaynanasıdır. Çok iyi bir insandı ve evinin de direğiydi. Ailecek çok üzgünüz” dedi.

Güney, “İngiltere’nin virüse karşı hazırlıksız olduğu anlaşıldı. Hastanelerden virüs kurbanı cenazelerle ilgili bilgi alamıyoruz. Büyük olasılıkla cenazeleri ailelere vermek yerine kendileri özel defnetmeyi planlıyorlar. Diğer cenaze şirketleri de yetkililerle iletişim kuramamaktan şikayetçiler” dedi.

Güney, hayatını kaybeden Kanlı’nın cenazesinin defni hakkında, “Ne yazık ki hem İngiltere’deki otoritelerin bu konuda ne yapacağı belli değil, hem de memlekettekilerin… Büyük bir karmaşa yaşanıyor. Öte yandan memlekete uçaklar da kalkmıyor. Türkiye ve kuzey Kıbrıs’ın yurtdışında virüsten yaşamını yitiren vatandaşlarını memlekete gönderilerek defnedilme isteklerine de saygı duyarak gerekli girişimleri yapmaları gerekiyor” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık