koronavirusBirleşik Krallık’ta 151 Kıbrıslı hayatını kaybetti

Birleşik Krallık'ta salgının başladığı ilk günden bugüne dek 151 Kıbrıslı hayatını kaybetti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 9, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Birleşik Krallık’ta salgının başladığı ilk günden bugüne dek 151 Kıbrıslı hayatını kaybetti.

Londra’ya yayın yapan Parikiaki gazetesinin verdiği bilgiye göre, İngiltere’de salgının başladığı ilk günden bugüne dek 151 Kıbrıslı hayatını kaybetti.

Parikiaki Gazetesi yazarı Michael Yiakoumi, Kıbrıs Haber Ajansı’na verdiği bilgide, Londra bölgesinde ölen Kıbrıslıların 95’nin Kıbrıslırum, 55’inin Kıbrıslıtürk ve birinin de Maronit olduğunu söyledi.

Verilen bilgide, ölen Kıbrıslıların büyük çoğunluğunun 60 yaş üzerinde olduğu ve Birleşik Krallık’taki ölümlerin yüzde 2.18’ine denk geldiği bildirildi.

Yiakoumi ayrıca, birçok Kıbrıslının da hastanede tedavi altında olduğunu ifade ederek, 300 Kıbrıslının hastanede tedavi gördüğüne yönelik ifadelerin bulunduğunu da belirtti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık