koronavirusBirleşik Krallık İtalya’yı geçti

Birleşik Krallık'ta corona virüsü salgını nedeniyle son 24 saat içinde 693 kişinin hayatını kaybetmesi sonucu ölü sayısı 29 bin 427'ye yükseldi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 5, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Birleşik Krallık’ta corona virüsü salgını nedeniyle son 24 saat içinde 693 kişinin hayatını kaybetmesi sonucu ölü sayısı 29 bin 427’ye yükseldi.

Son verilerle birlikte Birleşik Krallık, İtalya’yı geçerek Avrupa’da corona virüsünden kaynaklı en çok ölümün yaşandığı ülke oldu.

Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Dominic Raab bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında, Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 693 kişinin daha hayatını kaybettiğini belirtirken toplam ölü sayısının 29 bin 427’ye ulaştığını açıkladı.

Raab, ülkede son 24 saatte 85 bin 803 corona virüsü testinin yapıldığını belirterek 4 bin 406 yeni vakanın kayıtlara geçtiğini, toplam vaka sayısının 194 bin 990’a yükseldiğini ifade etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık