AktüelPolitikaİngiltere İşçi Partisi’nden Kamulaştırma Planı

İngiltere’de 200 milyar sterlin değerinde kamulaştırma planı açıklandı. İşçi Partisi’nin gölge maliye bakanı John McDonnell’in açıkladığı plana göre iktidara gelmeleri durumunda çok sayıda sektörde kamulaştırma yapılacak. BBC Türkçe’de yer alan habere göre kamulaştırılacak sektörler arasında posta dağıtım, su ve elektrik hizmetleri ile demiryolları, okullar, hastaneler ve hapishaneler de kamulaştırma paketinin içinde yer alacak. PATRONLARIN HOŞUNA GİTMEDİ Kamulaştırmanın bedeli hükümet tarafından belirlenirken ödeme devlet tahvili ile yapılacak. Plana göre vergi cennetlerini kullanarak vergi kaçıran şirketler gerçek değerlerinden...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 27, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İngiltere’de 200 milyar sterlin değerinde kamulaştırma planı açıklandı. İşçi Partisi’nin gölge maliye bakanı John McDonnell’in açıkladığı plana göre iktidara gelmeleri durumunda çok sayıda sektörde kamulaştırma yapılacak.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre kamulaştırılacak sektörler arasında posta dağıtım, su ve elektrik hizmetleri ile demiryolları, okullar, hastaneler ve hapishaneler de kamulaştırma paketinin içinde yer alacak.

PATRONLARIN HOŞUNA GİTMEDİ

Kamulaştırmanın bedeli hükümet tarafından belirlenirken ödeme devlet tahvili ile yapılacak.

Plana göre vergi cennetlerini kullanarak vergi kaçıran şirketler gerçek değerlerinden daha az bedelle kamulaştırılacak.

200 bin şirketi temsil eden Britanya Endüstrisi Konfederasyonu Genel Direktörü Carolyn Fairbairn ise bu planın, Brexit yüzünden tedirgin olan yatırımcıları daha da tedirgin edeceğini söyledi. Fairbairn, “Böyle bir hamle emeklilerden öğrencilere kadar yardıma ihtiyacı olan insanların yaşam standartlarını tehdit eder” ifadelerini kullandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık