koronavirusİngilizler, Gatwick uçuşu için kuzeyden güneye geçiş yaptı

Kuzeyde bulunan altmış İngiliz, Baf havaalanından Londra Gatwick'e uçmak için adanın güneyine geçti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 29, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Kuzeyde bulunan altmış İngiliz, Baf havaalanından Londra Gatwick’e uçmak için adanın güneyine geçti.

Kuzeyde bulunan 60 civarındaki İngiliz vatandaşına, Baf Havalimanı’ndaki uçuşlarına gidebilmeleri için özel izin çıkarıldı. Muafiyetin her iki taraftaki yetkililer tarafından verildiği kaydedilirken, iznin İngiliz ve Kıbrıs hükümetleri arasında bir anlaşmaya varılmasından sonra verildiği kaydedildi.

Cyprus Mail’in haberine göre, İngiliz yolcular Pergama’dan, İngiliz üsleri üzerinde geçiş yaparak, gerekli tüm sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra Baf Havalimanı’na yönlendirildi.

Uçakların biri 14.35’te kalktığı bildirilirken, ikinci uçağın ise 19.25’te kalkacağı belirtildi.

Kıbrıs’taki İngiliz yüksek Komisyonu dün attığı tweet’te, İngiliz turistlerin teyit edilmiş bir uçak bileti sunduktan sonra Pergama’daki üsler noktasından geçmelerine istisnai olarak izin verileceğini bildirdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft