koronavirusİmzalanan taahhütnamelere uyulmuyor

Kıbrıs'ın kuzeyine giriş yapan kişilere imzalatılan taahhütnamelere uyulmuyor. Test sonucu çıkana kadar kendini izole edeceğine dair "devlete" taahhüt veren bireyler, taahhütnameyi ciddiye almıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 15, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs’ın kuzeyine giriş yapan kişilere imzalatılan taahhütnamelere uyulmuyor. Test sonucu çıkana kadar kendini izole edeceğine dair “devlete” taahhüt veren bireyler, taahhütnameyi ciddiye almıyor.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, yurt dışından ülkemize gelen ve test sonuçları pozitif çıkan bazı kişilerin taahhütname imzalamalarına karşın, test sonuçları çıkana kadar beklemediklerini, kendilerini izole etmediklerini ve yasayı çiğnediklerini, bu kişilerle ilgili yasal işlem başlatıldığını açıkladı.

Bakan Pilli, pozitif olarak belirlenen bu kişilerin şu anda gözetim altında olduklarını kaydetti.

Açık hava veya kapalı alanlarda faaliyet gösteren eğlence yerleri ve restoranlarda sıkı denetimlerin başlatıldığına dikkat çeken Bakan Pilli, özellikle mekan girişlerinde gelen kişilerin kayıt altında tutulmasının elzem olduğunu, kurallara uymayan işletmelerle ilgili yasal işlemlerin yapılacağını vurguladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık