MüzakerelerIMF Yetkilileri Kıbrıs’ın Kuzeyinde İncelemelerde Bulunacak

Uluslararası Para Fonu (IMF) yetkililerinin, Kıbrıs’ın kuzey ekonomisini mercek altına almak için 9-25 Kasım tarihleri arasında Kıbrıs’ta olacağı belirtildi. Alithia gazetesi, elde ettiği bilgilere atıfta bulunarak, IMF yetkililerinin, vergi uyumu konusunda bilgi toplamak amacıyla 9-25 Kasım tarihlerinde Kıbrıs’ın kuzeyinde incelemelerde bulunacağını yazdı. IMF yetkililerinin, Kıbrıs’ın kuzeyine ilk kez gideceğine de dikkati çeken gazete, Ada’daki her iki tarafta gelecekte ortak bir vergi çerçevesi oluşturulmasına ilişkin olarak teknik katkıda bulunmak için Kıbrıs’ta bulunacakları yorumunda bulundu. Gazete, haberinde ayrıca gerek IMF gerekse...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 29, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Uluslararası Para Fonu (IMF) yetkililerinin, Kıbrıs’ın kuzey ekonomisini mercek altına almak için 9-25 Kasım tarihleri arasında Kıbrıs’ta olacağı belirtildi.

Alithia gazetesi, elde ettiği bilgilere atıfta bulunarak, IMF yetkililerinin, vergi uyumu konusunda bilgi toplamak amacıyla 9-25 Kasım tarihlerinde Kıbrıs’ın kuzeyinde incelemelerde bulunacağını yazdı.

IMF yetkililerinin, Kıbrıs’ın kuzeyine ilk kez gideceğine de dikkati çeken gazete, Ada’daki her iki tarafta gelecekte ortak bir vergi çerçevesi oluşturulmasına ilişkin olarak teknik katkıda bulunmak için Kıbrıs’ta bulunacakları yorumunda bulundu.

Gazete, haberinde ayrıca gerek IMF gerekse Dünya Bankası’nın son zamanlarda, Kıbrıs’ın kuzey ve güneyinde, mali ve finans boyutunda mümkün olduğu kadar uyum sağlanması konusunda istişarelerde bulunduğunu da belirtti.

Habere göre IMF yetkilileri 9 Kasım’da, kuzeye geçerek Kıbrıslıtürk makamlarıyla bir araya gelecek. IMF yetkililerinin dikkatini, kuzey ekonomisinin, güney ekonomisi ile uyumlaştırılmasındaki vergi boyutu konusuna yoğunlaştırmasının da beklendiği ifade edilen gazete, kuzey ekonomisinin, IMF yetkilileri tarafından incelenmesinin 25 Kasım tarihine kadar süreceğini yazdı.

tak

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık