AktüelKentPolitikaİmar Planı için kritik toplantı 9 Ağustos’ta

Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi İmpar Planı için halka açık toplantı 9 Ağustos’ta 10:00 – 13.00 saatleri arasında Yeniboğaziçi, Salamis Hotel’de düzenlenecek. Toplantı İmar Planı’na şekil verme anlamında kritik bir öneme sahip. İşte Şehir Planlama Dairesi tarafından yapılan duyuru: Şehir Planlama Dairesi, 55/1989 İmar Yasası’nın 7’inci ve 8’inci maddeleri uyarınca Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Belediyeleri, Gazimağusa Kaymakamlığı ve İskele Kaymakamlığı ile işbirliği içerisinde Gazimağusa Belediyesi, İskele Belediyesi ve Yeniboğaziçi Belediyesi sınırları içerisinde kalan alanın düzenli gelişmesini...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 6, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi İmpar Planı için halka açık toplantı 9 Ağustos’ta 10:00 – 13.00 saatleri arasında Yeniboğaziçi, Salamis Hotel’de düzenlenecek.

Toplantı İmar Planı’na şekil verme anlamında kritik bir öneme sahip.

İşte Şehir Planlama Dairesi tarafından yapılan duyuru:

Şehir Planlama Dairesi, 55/1989 İmar Yasası’nın 7’inci ve 8’inci maddeleri uyarınca Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Belediyeleri, Gazimağusa Kaymakamlığı ve İskele Kaymakamlığı ile işbirliği içerisinde Gazimağusa Belediyesi, İskele Belediyesi ve Yeniboğaziçi Belediyesi sınırları içerisinde kalan alanın düzenli gelişmesini sağlamak, yaşayanlarına sağlık, huzur, sosyal refah sağlayacak şekilde yaşanabilir bir çevre yaratmak amacıyla “Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi İmar Planı (GİYİP) Tasarısını” hazırlamıştır.

Plan Tasarısı, 55/1989 İmar Yasası’nın 14(1)(A) ve 14(2)(B) maddeleri ve İyi İdare Yasası’nın 11’inci maddesinin (1)’inci ve (2)’inci fıkraları uyarınca Planla getirilecek kurallardan etkilenebilecek gerçek ve tüzel kişilerin görüş ve önerilerini sunmaları için 09 Ağustos 2019 Cuma günü 10:00 – 13.00 saatleri arasında Yeniboğaziçi, Salamis Hotel’de Halka Açık Danışma Toplantısı düzenlenecek, ayrıca Dairemizde, Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Belediyelerinde 42 gün boyunca ( 09 Ağustos 2019 tarihinden 19 Eylül 2019 tarihine kadar) askıya alınacaktır.

GİYİP Tasarısı ve ekli haritaları, 9 Ağustos 2019 tarihindeki Halka Açık Danışma Toplantısı sonrası Dairemiz web sitesinden (http://spd.gov.ct.tr) temin edilebilir.

ŞEHİR PLANLAMA DAİRESİ

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık