AktüelGazedda'nın Gündemiİlk kez kızılaylı bir ambulans güneydeki hastaneye hasta taşıdı

Daha önce iki toplum arasında hasta transferi olmasına rağmen, ilk kez kuzeyden bir ambulans, güneydeki devlet hastanesine hasta taşıdı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 20, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Daha önce iki toplum arasında hasta transferi olmasına rağmen, ilk kez kuzeyden bir ambulans, güneydeki devlet hastanesine hasta taşıdı.

Kathimerini muhabirinin haberine göre, kuzeyde hastaneye kaldırılan ve makineye bağlanan bir hasta, iki toplumdaki doktorlar arasında gerçekleştirilen istişarelerin ardından güneyde bulunan Lefkoşa Genel Hastanesi’ne nakledildi.

Kıbrıs Cumhuriyeti’ne bağlı polis ekipleri, Kıbrıslıtürk ambulansının Agios Demetios Kontrol Noktası’ndan geçmesinin ardından ambulansa hastaneye kadar eşlik etti.

İki toplum arasındaki hasta transfer geçmişte de meydana gelmişti ancak ilk kez, kuzeyden bir ambulansın güneydeki devlet hastanesine hasta taşıdığı da bildirildi.

Ambulansın kuzeyden güneye geçişi, iki toplumlu komitelerin çalışmasıyla mümkün oldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık