AktüelPolitikaİlahiyat’ta ‘koordinatör’ dönemi

Yenidüzen gazetesinin bugün manşetinden verdiği Cenk Mutluyakalı’nın ise köşesinde yazdığı habere göre Türkiye ile KKTC arasında imzalanan ‘Eğitim kalitesinin yükseltilmesine yönelik işbirliği mutabakatı zaptı’ gereğince İlahiyat Koleji için “ihtiyaç duyulalan alanalarda koordinasyonun sağlanması bağlamında okul idaresi ile işbirliği içerisinde çalışacak koordinatörler görevlendirilmesine’ karar verildi. Ayrıca protokolde İlahiyat Anadolu Lisesi’nin de açılmasına dair ibare yer aldı. Cenk Mutluyakalı’nın bugünkü köşesinde yer verdiği konuyla ilgili olarak geçen hükümet döneminde kriz yaşanmış ve söz konusu protokol imzalanmadığı için...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 19, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Yenidüzen gazetesinin bugün manşetinden verdiği Cenk Mutluyakalı’nın ise köşesinde yazdığı habere göre Türkiye ile KKTC arasında imzalanan ‘Eğitim kalitesinin yükseltilmesine yönelik işbirliği mutabakatı zaptı’ gereğince İlahiyat Koleji için “ihtiyaç duyulalan alanalarda koordinasyonun sağlanması bağlamında okul idaresi ile işbirliği içerisinde çalışacak koordinatörler görevlendirilmesine’ karar verildi.

Image may contain: Cenk Mutluyakalı, text

Ayrıca protokolde İlahiyat Anadolu Lisesi’nin de açılmasına dair ibare yer aldı.

Cenk Mutluyakalı’nın bugünkü köşesinde yer verdiği konuyla ilgili olarak geçen hükümet döneminde kriz yaşanmış ve söz konusu protokol imzalanmadığı için Türkiye ile gerilimli bir ilişki yaşanmıştı.

Geçtiğimiz hafta Hasan Yıkıcı’nın hazırladığı Hiçbir Yerden Haberler podcastında ise Eğitim Bakanlığı eski müsteşarı Mehmet Burhan geçiş hükümet döneminde yaşananları anlatmış ve Türkiye yetkililerinin sürekli olarak söz konusu protokolü önlerine koyduğunu ifade etmişti.

Mehmet Burhan ile sohbet… “Önce protokolü imzalayın” – Hiçbir yerden haberler

Eğitim Bakanlığı eski müsteşarı, TDP üyesi Mehmet Burhan ile sohbet.

 

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©