AktüelPolitikaİlahiyat’ta ‘koordinatör’ dönemi

Yenidüzen gazetesinin bugün manşetinden verdiği Cenk Mutluyakalı’nın ise köşesinde yazdığı habere göre Türkiye ile KKTC arasında imzalanan ‘Eğitim kalitesinin yükseltilmesine yönelik işbirliği mutabakatı zaptı’ gereğince İlahiyat Koleji için “ihtiyaç duyulalan alanalarda koordinasyonun sağlanması bağlamında okul idaresi ile işbirliği içerisinde çalışacak koordinatörler görevlendirilmesine’ karar verildi. Ayrıca protokolde İlahiyat Anadolu Lisesi’nin de açılmasına dair ibare yer aldı. Cenk Mutluyakalı’nın bugünkü köşesinde yer verdiği konuyla ilgili olarak geçen hükümet döneminde kriz yaşanmış ve söz konusu protokol imzalanmadığı için...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 19, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Yenidüzen gazetesinin bugün manşetinden verdiği Cenk Mutluyakalı’nın ise köşesinde yazdığı habere göre Türkiye ile KKTC arasında imzalanan ‘Eğitim kalitesinin yükseltilmesine yönelik işbirliği mutabakatı zaptı’ gereğince İlahiyat Koleji için “ihtiyaç duyulalan alanalarda koordinasyonun sağlanması bağlamında okul idaresi ile işbirliği içerisinde çalışacak koordinatörler görevlendirilmesine’ karar verildi.

Image may contain: Cenk Mutluyakalı, text

Ayrıca protokolde İlahiyat Anadolu Lisesi’nin de açılmasına dair ibare yer aldı.

Cenk Mutluyakalı’nın bugünkü köşesinde yer verdiği konuyla ilgili olarak geçen hükümet döneminde kriz yaşanmış ve söz konusu protokol imzalanmadığı için Türkiye ile gerilimli bir ilişki yaşanmıştı.

Geçtiğimiz hafta Hasan Yıkıcı’nın hazırladığı Hiçbir Yerden Haberler podcastında ise Eğitim Bakanlığı eski müsteşarı Mehmet Burhan geçiş hükümet döneminde yaşananları anlatmış ve Türkiye yetkililerinin sürekli olarak söz konusu protokolü önlerine koyduğunu ifade etmişti.

Mehmet Burhan ile sohbet… “Önce protokolü imzalayın” – Hiçbir yerden haberler

Eğitim Bakanlığı eski müsteşarı, TDP üyesi Mehmet Burhan ile sohbet.

 

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık