AktüelEkolojiİklim krizi: Gelmiş geçmiş en sıcak Haziran

Uzmanlara göre Avrupa genelinde rekor kıran sıcaklıklarda iklim değişikliğinin payı büyük. Avrupa Birliği’nin (AB) uydu ajansı bu yılki haziran ayının dünyada şimdiye dek kaydedilen en sıcak haziran olduğunu açıkladı. Kopernik İklim Değişikliği Servisi (C3S) tarafından sağlanan verileri AB adına işleyen Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi’nin raporuna göre 2019 haziran ayı, önceki yılların haziran aylarına kıyasla küresel ortalama sıcaklıkta rekor kırdı. C3S’nin verileri Avrupa geneline bakıldığında sıcaklıkların ortalamanın iki derece üzerinde seyrettiğini gösteriyor. Ayın son...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 3, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Uzmanlara göre Avrupa genelinde rekor kıran sıcaklıklarda iklim değişikliğinin payı büyük.

Avrupa Birliği’nin (AB) uydu ajansı bu yılki haziran ayının dünyada şimdiye dek kaydedilen en sıcak haziran olduğunu açıkladı.

Kopernik İklim Değişikliği Servisi (C3S) tarafından sağlanan verileri AB adına işleyen Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi’nin raporuna göre 2019 haziran ayı, önceki yılların haziran aylarına kıyasla küresel ortalama sıcaklıkta rekor kırdı.

C3S’nin verileri Avrupa geneline bakıldığında sıcaklıkların ortalamanın iki derece üzerinde seyrettiğini gösteriyor. Ayın son günlerindeyse Fransa, Almanya ve İspanya’nın çoğu bölgesinde hava normal sıcaklığın 6 ila 10 derece üstüne çıktı.

Küresel ölçekteyse ortalama sıcaklık 2016’da yaşanan bir önceki en sıcak haziran ayına göre yaklaşık 0,1 derece daha yüksekti.

Kaynak ve haberin devamı için

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık