AktüelEkolojiİklim grevleri meydanlara geri döndü

Salgın sebebiyle iklim grevlerini dijital ortama taşıyan genç iklim aktivistleri uzun bir aradan sonra ilk kez Berlin'de parlamento binası önünde sosyal mesafeli eylem gerçekleştirdi. Eyleme geçtiğimiz gün Merkel ile buluşan Greta Thunberg de katıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 23, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Salgın sebebiyle iklim grevlerini dijital ortama taşıyan genç iklim aktivistleri uzun bir aradan sonra ilk kez Berlin’de parlamento binası önünde sosyal mesafeli eylem gerçekleştirdi. Eyleme geçtiğimiz gün Merkel ile buluşan Greta Thunberg de katıldı.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle iklim grevlerini dijital ortama taşıyan genç iklim aktivistleri uzun bir aradan sonra ilk kez sosyal mesafeli iklim grevi gerçekleştirdi.

Aralarında Greta Thunberg’in de bulunduğu Fridays for Future (Gelecek için Cumalar) aktivistleri Almanya‘nın başkenti Berlin’de parlamento binası önündeki meydanda pankartlarıyla birlikte oturma eylemi yaptı.

Thunberg: Geri döndük

Eylemi sosyal medya hesaplarından paylaşan İsveçli aktivist “İklim grevinin 105’inci haftası. Sosyal mesafeli şekilde geri döndük. Berlin!” ifadelerini kullandı.

Merkel ile görüşme

Thunberg, geçtiğimiz gün Almanya’daki genç iklim aktivistleriyle birlikte Almanya Başbakanı Angela Merkel ile 90 dakikalık bir görüştürme gerçekleştirmişti.

Buluşmada gençler Merkel’den sorumluluk üstlenerek iklim kriziyle mücadelede liderlik göstermesini talep etmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık