Temasİkinci Toplumlar Arası Staj Programı İçin Çağrı Yapıldı

Kıbrıs’ın kuzey ve güneyinden Ticaret Odaları ikinci kez işsiz profesyonellere yönelik toplumlar arası staj programı için çağrı yaptı. Program, Kıbrıs Türk Ticaret Odası öncülüğünde ve Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortaklığında, genç Kıbrıslı Rumlarla Kıbrıslı Türklerin her iki taraftaki bir şirkette çalışma fırsatı sunuyor. ‘Örnekle Yol Gösterme’nin projesinin bir parçası olan program, Sivil Toplum IV. Programı adı altında Avrupa Birliği tarafından müşterek finanse ediliyor. İlgilenenler, her iki odanın ilgili internet sitesindeki (www.ktto.net and www.ccci.org.cy )...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 6, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs’ın kuzey ve güneyinden Ticaret Odaları ikinci kez işsiz profesyonellere yönelik toplumlar arası staj programı için çağrı yaptı.

Program, Kıbrıs Türk Ticaret Odası öncülüğünde ve Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortaklığında, genç Kıbrıslı Rumlarla Kıbrıslı Türklerin her iki taraftaki bir şirkette çalışma fırsatı sunuyor.

‘Örnekle Yol Gösterme’nin projesinin bir parçası olan program, Sivil Toplum IV. Programı adı altında Avrupa Birliği tarafından müşterek finanse ediliyor. İlgilenenler, her iki odanın ilgili internet sitesindeki (www.ktto.net and www.ccci.org.cy ) başvuru forumlarını doldurarak 5 Ocak 2017’ye kadar başvuruda bulunabilecekler.

https://www.facebook.com/Leading-by-Example-Project-450954565043159/

Programla eşit sayıda şirketlere 8 Kıbrıslı Rum ve 8 Kıbrıslı Türk toplam 16 kişi staj için başvurabilecek. Program Ocak-Mayıs 2017 döneminde, her staj için 3 ay süreyle uygulanacak ve her bir staj için 500 avro aylık ödenek verilecek.

Programa 20-35 yaş arası işsiz Kıbrıslı mezunlar başvurabilecek.

Program, pazartesi günü Lefkoşa’daki ara bölgede bulunan Dayanışma Evi’nde Kıbrıs Türk Ticaret Odası’ndan Şükran Özerdem ve Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Monica Andreou tarafından tanıtıldı. AB program koordinatörü Charlotte Goyon, Avrupa Birliği’nin bu projeye destek verdiğini bildirdi. Etkinliğe ilk programın stajerleri ve işverenleri de katılarak deneyimlerini anlattılar.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık