AktüelMedya Odası“İki zengin kardeş, iki kardeş partiden, kardeş kardeş aday oluyor”

Bağımsız Yolu Genel Sekreter Yardımcısı Münür Rahvancıoğlu, aynı zengin ailenin iki ferdinin kontenjandan aday listelerine almasını eleştirerek, her geçen gün biraz daha çürüyen rejimi, sadece emekçiler değiştirebileceğini vurguladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 2, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bağımsız Yolu Genel Sekreter Yardımcısı Münür Rahvancıoğlu, aynı zengin ailenin iki ferdinin kontenjandan aday listelerine almasını eleştirerek, her geçen gün biraz daha çürüyen rejimi, sadece emekçiler değiştirebileceğini vurguladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Rahvancıoğlu, sermayenin iki partisinin, aynı zengin ailenin iki ferdini kontenjandan aday listelerine almasından sonra, ülkenin esnafının, emekçilerinin ‘kırk katır mı kırk satır mı’ ikilemine nasıl mahkum edildiğinin de artık daha net göründüğünü belirtti.

Rahvancıoğlu, “Sermayedarlar öyle kıymetli, öyle değerli, öyle bulunmaz kişiler ki; aynı ailenin iki zengin bireyini, birbirine taban tabana uzak olduğunu iddia eden iki rejim partisi aday listelerine alıyor. Sermayedarlar öyle kibirli, öyle bulunmaz hint kumaşı, öyle hikmetinden sual olunmaz kişiler ki; aday olacakları partiye üye olmaya, organlarında çalışmaya, kurullarında seçilmeye tenezzül etmiyorlar. Gökten zembille inerek kontenjan koltuklarına oturuyorlar” dedi.

“İki zengin kardeş, iki kardeş partiden, kardeş kardeş aday oluyor”

Rejim partilerinin işlevlerini yitirdiklerini, sermayedarların artık uzaktan yönetmekle yetinmeyip, kolları sıvayıp bizzat aday olduklarını kaydeden Rahvancıoğlu, ülkede işyerinde, sokakta, ekonomide ve siyasette sermayenin iktidarı olduğunu söyledi.

Rahvancıoğlu, “İki zengin kardeş, iki kardeş partiden, kardeş kardeş aday olurlarken; üretenlerin yöneteceği bir ülkeyi kurmak için, sermayenin karşısına emeğin çıkmasının zamanı geldi de geçiyor! Rejim partilerinin sağı solu yok. Onlar kardeş kardeş sermayeye hizmet ediyorlar. Her geçen gün biraz daha çürüyen bu rejimi sadece emekçiler değiştirebilir” ifadelerini kullandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık