AktüelPolitikaİki Toplumlu Sağlık Komitesi liderlerin başkanlığında toplandı

Koronavirüsle mücadele gündemiyle yapılan komite toplantısına, Akıncı ve Anastasiadis katılarak başkanlık etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 3, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İki Toplumlu Sağlık Komitesi bugün 18.00’de ara bölgedeki Ledra Palace Hotel’de toplandı.

Koronavirüsle mücadele gündemiyle yapılan komite toplantısına, Kıbrıslıtürk lider Mustafa Akıncı ve Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis de saat 19.00’da katılarak başkanlık etti. 

Mustafa Akıncı geçtiğimiz günlerde telefonla aradığı Nikos Anastasiadis’e Koronavirüs salgınına karşı birlikte hareket etmeyi önermişti.

Anastasiadis’in öneriye olumlu yaklaşması üzerine Akıncı, İki Toplumlu Teknik Komiteler Eş Başkanı Meltem Samani’ye, İki Toplumlu Sağlık Komitesi’nin Kıbrıslıtürk üyelerinin gerekli hazırlık çalışmalarını ivedilikle başlatması için talimat vermiş, komitenin bugün toplanması kararlaştırılmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık